16:50

"Pytaki" - fantastyczna gra pozwalająca poznać rodzinę.

Czy jesteście pewni że znacie swoją rodzinę, przyjaciół ? Ale tak wiecie - na wskroś. 
Czy wiecie na przykład co jest najmilszym zwyczajem rodziny według taty lub mamy ? Albo który wyjazd rodzinny wspomina najlepiej Wasz siostra lub brat?

Jeśli nie to pora to zmienić. I tu z pomocą przychodzą twórcy niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju gdy "Pytaki". Co to takiego i jak grać w tą grę? Już tłumaczę.


Pytaki są przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny
W opakowaniu znajdziecie okrągłe kartoniki z pytaniami, dwie kostki (jedną tradycyjną oraz drugą z buźkami wyrażającymi uczucia), karty z opisem poszczególnych uczuć z kostki, notatnik (zapamiętnik) wraz z ołówkiem do zapisywania interesujących odpowiedzi i instrukcję. Do tego czerwony woreczek, który może wam posłużyć zarówno do gry, jak i do przechowywania pytaków. 


Gracze siadają razem i losują z woreczka „PYTAKI” czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie - jest to tradycyjny sposób gry.

Można też grać w sposób przypominający trochę grę planszową.  Na stole rozkładamy tyle okrągłych kartoników, ile chcemy, tworząc swego rodzaju planszę o dowolnie wybranym kształcie i poruszając się po niej pionkiem, zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce, odkrywając pytanie na którym staniemy. 

Na pytakach (żetonach) oprócz pytań mamy także zadania do wykonania. Może to być rzucenie kostką uczuć oraz wykonanie polecenia związanego z uczuciem, które zostało ukazane na kostce uczuć.

Co jest w tej grze najlepsze to to że nie ma tu przegranych. Jeśli Wasze dzieci - tak jak mój Hubert - są bardzo ambitne i zawsze chcą wygrywać to ta gra sprawdzi się super ;)

Największą korzyścią  wynikającą z grania w Pytaki, jest niewątpliwie nawiązanie większej bliskości, przez osoby zaangażowane we wspólną grę. Dzieci oraz dorośli mają okazję do tego, by zacząć publicznie wyrażać swoje zdanie, opowiadać ważne dla nich historie, otwierać się mówiąc o swoich uczuciach, upodobaniach oraz marzeniach. Na początku może być to trudniejsze niż się wydaje. Często nasze dzieci a nawet i my jesteśmy zamknięci w sobie i nie umiemy mówić otwarcie o uczuciach. I właśnie dlatego powstała ta gra. Daje nam ona możliwość okazania emocji i przełamania bariery w uwidacznianiu uczuć.

Gra przeznaczona jest od 4 do 104 lat. Dosłownie dla całej rodziny - dzieci, nastolatków, rodziców a nawet dziadków.
W Pytaki można bawić się już w 2 osoby, np. mama z synem, tata z córką czy w rodzeństwie. Górnej liczby graczy właściwie nie ma. Gra do kupienia na stronie www.pytaki.pl w cenie 89zł (tam też przeczytacie więcej o tej grze) oraz na taniaksiążka.pl i w sklepach stacjonarnych np w Smyku.


 

5 komentarzy:

 1. gdzies juz widziałam ta gre i bardzo m,nie zaciekwaiła- warto po nia siegnać bo dla całej rodzinki idealna;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super gra, chętnie bym ją wypróbowała z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy gry różnego rodzaju i przyznam szczerze, że bardzo chętnie sięgamy po różne propozycje. Tym razem jednak zastanawiamy się nad tym, aby kupić dla siebie i dla dzieciaków konsolę. Kompletnie nie mamy pojęcia, czy wybrać PlayStation czy Xbox. Fajne zestawy dotyczące obydwu konsol mają na stronie https://4console.pl/ , więc koniecznie zorientujcie się, co mają w ofercie. Korzystajcie, wybierajcie. Jakie jest ogólnie Wasze zdanie dotyczące konsoli dla dzieciaków? Macie w domach? Korzystają z konsoli?

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry to bardzo dobry pomysł na prezent i sam miałem okazję dostać takie gry w prezencie. Od jakiegoś czasu testuję grę Ghost of Tsushima, no i przyznam, że jest to dla mnie najlepsza opcja, bo uwielbiam takie gry. Nie ukrywam, że czasem jest to spory problem, aby przejść przez kolejne etapy, więc szukam pomocy online. Akurat najwięcej o tej grze można dowiedzieć się na stronie http://ghostoftshushima.pl/ . Ciekawe informacje, świetne tematy i zawsze duża pomoc, bo gra nie należy do najłatwiejszych. Jednak to właśnie mi się podoba, bo wiele się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. 34 yr old Software Engineer I Isahella Ferraron, hailing from Sioux Lookout enjoys watching movies like Parasite and Photography. Took a trip to City of Potosí and drives a Aston Martin DB3S. Dowiedz sie wiecej

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger