20:23

Jak pokazać dziecku świat w zaciszu domu ? + KONKURS


 Podróże małe i duże.
Odkąd pamiętam zawsze byłam niespokojnym duchem, któremu ciężko wysiedzieć w jednym miejscu. Uwielbiałam odkrywać nowe miejsca, poznawać nową kulturę. Niestety z uwagi na pracę rodziców jedyne na co mogłam liczyć to kolonie nad morzem w Mielenku raz do roku. Dlatego gdy tylko zaczęłam zarabiać pierwsze pieniądze postanowiłam to nadrobić. Uwielbiałam wycieczki pociągami do bliskich i dalszych miast. Wtedy jeszcze poruszałam się po terytorium Polski.

Gdy poznałam Arka podróże stały się naszą pasją. I choć nasze destynacje nieco się różniły - on wolał góry , ja z kolei morze to staraliśmy się dochodzić do kompromisu i .... wybierać morze ;) No może nie zawsze ;)
Nasz pierwszy tygodniowy wypad pod namiot w Słowacji był zaledwie po 5 miesiącach znajomości. I choć w ostatnią noc deszcz i spływająca po zboczach woda sprawiła że dosłownie odpłynęliśmy na materacu nie zniechęciło nas to ani trochę. Potem już w zasadzie co roku staraliśmy się wyjechać gdzieś przynajmniej kilka razy (weekendowy wypad też się liczy ;) ). Gdy urodziła się Karina nie przeszkodziło nam to w wojażach. Od małego staraliśmy się jej zaszczepić miłość do podróży. Pierwszą poważniejszą wycieczkę samolotową zaliczyła mając 1,5 roku. Choć początkowo większą część dnia przesypiała w wózku to i tak pokochała podróżowanie i teraz z chęcią wszędzie z nami jeździ. Z Hubertem poszło jeszcze szybciej bo na nasz roadtrip samochodem po Europie zabraliśmy go gdy miał zaledwie 8 miesięcy.
Dziś dzieciaki są już starsze a ich pasja do odrywania świata z roku na rok jest coraz większa.
Bardzo chętnie przeglądają różnego rodzaju atlasy, książki podróżnicze czy przewodniki. A ostatnio też namiętnie rysują flagi wszystkich krajów świata. 
Na mapie bez problemu potrafią wskazać kontynenty, większe państwa a mapa Polski to dla nich pikuś.

Jaka zatem była radość gdy z ostatniego spotkania blogerskiego (poczytacie o nim TUTAJ) przywiozłam im fantastyczną interaktywną mapę świata od MapkaZdrapka


Z mapą za pan brat.

Mapa Interaktywna Travel Map Kids Animals to kolorowa mapa, która na długo przyciągnie uwagę dziecka i zainspiruje go do nauki geografii. Jest wygodnym i bardzo fajnym sposobem zaznaczania (dołączonym markerem) miejsc które odwiedziło dziecko oraz planowania z nim kolejnych wojaży. Rezultatem będzie piękna i jedyna w swoim rodzaju mapa podróży, która ozdobi każdy dziecięcy pokój. 
Na mapie tej  kolorowymi trójwymiarowymi naklejkami zaznaczamy także miejsca występowania zwierząt, które zostały opisane na dołączonych kartach. Karty te są po angielsku - dzięki temu dziecko dodatkowo poznaje język obcy.

W zestawie Travel Map znajduje się:

- tuba do przechowywania,
- marker do pisania po mapie,
- zestaw 34 kart z interesującymi faktami o zwierzętach,
- zestaw trójwymiarowych naklejek do naklejania na mapę,
- instrukcja pomagająca korzystać z mapy 


Mapa ta to świetny sposób na pokazaniu dziecku jak fantastyczny i niezwykły jest świat. Że warto zapoznać się z nowymi miejscami, nie koniecznie będąc tam osobiście. 

Kolorowa mapa to także świetny sposób na naukę przez zabawę. Dziecko poznaje kontynenty, państwa, uczy się rozpoznawać kraje po konturach, po jakimś czasie potrafi wskazać gdzie znajduję się jego miejsce zamieszkania oraz miejsca, które już odwiedził.
Jest ona świetnym uzupełnieniem dziecięcego pokoju i na pewno sprawi wielką frajdę każdemu wielbicielowi podroży i nie tylko.
Mikołajki już niedługo. Może to będzie idealny pomysł na prezent.

 

A teraz z okazji zbliżającego się 6 grudnia mam dla Was KONKURS w którym do wygrania fantastyczne Zdrapywane Miarki Wzrostu.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Mama Cukiereczki.
2. Sponsorem nagrody jest MapkaZdrapka
3.Konkurs trwa od 09.11.2018 do 23.11.2018 do północy
4. Wyniki zostaną ogłoszone na fanpage Mama Cukiereczki dnia 24.11.2018
5. Zwycięzca zgadza się na przesłanie danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) do organizatora konkursu w celu dostarczenia wygranej.
6. Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników przesłać w wiadomości prywatnej na fanpage Mama Cukiereczki swoje dane adresowe w celu przekazania nagrody.
7. W przypadku niezgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie (tj. do 24.11.2018) na fanpage Mama Cukiereczki zostanie wybrana kolejna osoba.
8. Konkurs odbywa się na terenie Polski i kierowany jest do osób pełnoletnich.
9. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
10. Facebook nie ponosi odpowiedzialności za przeprowadzenie konkursu.
11. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy o grach hazardowych z dnia 19.11.2009 r. (Dz. U. z 2009 r., Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.) i nie podlega regulacjom zawartym w ww. ustawie i rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.

ZADANIE:
Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu wpisać miejsce, które chcielibyście odwiedzić.

Będzie mi miło, jeśli:
– udostępnisz informację o konkursie na Facebooku
– polubisz fanpage mój i sponsora Mama Cukiereczki Mapka Zdrapka
– zaprosisz do zabawy znajomych

A oto nagroda 
- zdrapywana miarka wzrostu - Kosmiczna Przygoda 
- zdrapywana miarka wzrostu - Magiczna Przygoda Wygrywa JEDNA osoba.

POWODZENIA !!

7 komentarzy:

 1. Wymarzonym miejscem moim jak i moich córek stała się Teneryfa. Przede wszystkim ze względu na możliwość oglądania delfinów �� Loro Park skradł serce mojej 6 latce. Również krajobraz księżycowy- czyli teren Parku Narodowego Teide gdzie można podziwiać wulkan też daje niesamowite wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od kilku lat to moje marzenie by wspiąć się na to wzniesienie - CABO GIRAO na Maderze. Piękne widoki, dreszczyk emocji, super taras widokowy. Nie jedną osobę przyprawił pewnie o zawrót głowy. Niesamowite przeżycie, ocean kilkaset metrów po stopami to jest to co marzy mi się dniami i nocami :)

  EWELINA BETHKE

  OdpowiedzUsuń
 3. W jaki sposób macie zaaranżowany pokój dziecka? My mamy już starszego syna, któremu marzy się biurko dla gracza i chyba na takie biuro postawimy. Widzieliśmy już kilka różnych ofert, ale chyba najbardziej zainteresowała nas oferta MGSTORE . Sami powinniście sobie sprawdzić, jeśli jesteście zainteresowani najlepszymi rozwiązaniami do pokoju dziecka. Wiem, że takie biura wśród młodzieży są bardzo popularne. Można wybierać, korzystać i cieszyć się radością dziecka, które przy takim biurko będzie miło spędzało czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak w ogóle odpowiednio przygotować pokój dziecka? Jak na razie szukamy i sprawdzamy, ale już zainteresowały nas tapczany dla dzieci, które dostępne są w ofercie https://otomeble.pl/meble-dzieciece-i-mlodziezowe/tapczany-dla-dzieci.html . Można sprawdzić i skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak na prawdę dzieciom wystarczy niewiele. Kilka zabawek ich akcesoria i mają swój dziecięcy świat. Oprócz tego warto zainwestować w artykuły pomocne przy codziennej opiece jak nosidełka ergonomiczne. Musimy ułatwiać sobie życie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Profesjonalne biurka gamingowe wykonane z wysokiej jakości materiałow. Firma MKdesk proponuje MDF, HPL, CDF czy Drewno lub marmur to dla firmy nie problem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto zajrzeć na portal o dzieciach gapik i dowiedzie sie co nieco

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger