12:33

Jak klocki wpływają na rozwijanie dziecięcej wyobraźni ?

WYOBRAŹNIA - CO TO TAKIEGO ?
Z naukowego punktu widzenia wyobraźnia to zjawisko subiektywne, które definiuje się jako zdolność do wyobrażania sobie czegoś, do przewidywania, uzupełniania, odtwarzania, do tworzenia wyobrażeń twórczych. Często wyobraźnię utożsamia się ze skłonnością do fantazjowania i z imaginacją. 
A tak bardziej po ludzku - wyobraźnia to zdolność tworzenia nowych światów, ożywiania zwykłych przedmiotów czy ubarwiania szarej rzeczywistości.
Dzieci mają wyjątkowo bujną wyobraźnie - potrafią ze zwykłej lalki uczynić księżniczkę dla której karton po butach będzie najwspanialszym pałacem, ze starego koca zbudować fortecę nie do zdobycia a swój pokój zmienić w miejsce niczym z magicznego świata.

       JAK ROZWIJAĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIE ?

Swoją ogromną rolę w rozbudzaniu dziecięcej wyobraźni mają także zabawki, które im podsuwamy. Mogą one kształtować nie tylko ich sposób postrzegania świata ale także rozwijać ich wyobraźnie przestrzenną.
Dzieci uwielbiają zabawy w których mogą puścić wodze fantazji i poczuć że to one kreują rzeczywistość.
W przypadku zabawy klockami tak się właśnie dzieje. U nas wygląda to tak że najpierw budujemy dany zestaw zgodnie z instrukcją by móc nacieszyć się jego widokiem a następnie wszystko demolujemy by z kolei mogły powstać fascynujące budowle, postacie itd.


W ostatnim czasie jesteśmy zakochani w klockach polskiej marki Klocki Blocki.

Zestaw Komenda Policji składa się aż z 631 elementów.
W ogromnym pudełku znajduje się kilka woreczków w których klocki podzielone się według rozmiarów oraz bardzo czytelna instrukcja. Nasz zestaw okazał się idealny zarówno dla 6-latka jak i dla 10-latki która nie przepada zbytnio za dziewczęcymi wzorami (nie dla niej różowe domki czy błyszczące kucyki).
Blocki łatwo się składa i idealnie do siebie pasują, co powoduje że każda budowla jest stabilna i nie niszczy się przy mocowaniu kolejnych elementów. Po zbudowaniu całej konstrukcji jest ona naprawdę spora a do tego dochodzą samochody, ludziki (policjanci i więźniowie) a także zwierzaki - w tym przypadku urocze psiaki.


Klocki Blocki to przede wszystkim:

- wyjątkowa jakość wykonania
- ogromny wybór zarówno dla młodszych i starszych dzieci, dziewczynek i chłopców
- konkurencyjne ceny.
I co najważniejsze:
Klocki te skonstruowane są tak by można je było łączyć z innymi zestawami a także są kompatybilne z klockami znanych marek.

W ofercie mamy kilkanaście serii takich jak: Policja, Straż Pożarna, Kosmos czy Samoloty a dla dziewczynek Lalilandie która zaprasza na Morską Wycieczkę czy Dzień w Stadninie.
Dla maluszków znajdziecie między innymi Wesołą Farmę czy Bajkowy Pałac. Ale to oczywiście tylko kilka propozycji. Na stronie producenta (TUTAJ) odkryjecie ich dużo, dużo więcej.
Mikołajki już niedługo...  
  Na chwilę obecną klocki to zdecydowanie nasz numer jeden. Nie ma dnia by moje dzieci nie budowały kosmicznych statków, kolorowych  zwierzaków czy zwariowanych pojazdów.
Bardzo cenię w klockach właśnie to że dają dzieciom możliwość samodzielnego i twórczego myślenia poprzez kreatywną zabawę.

Sam Alberta Einstei powiedział że "wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"  a brytyjski oficer John Mansfield dodał "Człowiek składa się z ciała, umysłu i wyobraźni. Jego ciało jest niedoskonałe, jego umysł zawodny, ale jego wyobraźnia uczyniła go znakomity".
Dlatego warto rozwijać dziecięca wyobraźnie, a klocki są wprost do tego stworzone.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy post. Zgadzam się z nim w 100%. Klocki idealnie działają na dziecięcą wyobraźnię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi jakiś czas temu spodobały się klocki które wzmacniają myślenie, chce kupić mojemu synowi takie jak te tutaj https://www.malama.pl/ Jest to bardzo ciekawa firma która ma wiele lat doświadczenia na rynku i robią naprawdę ciekawe rzeczy. Jestem pewna że mój syn będzie zadowolony z takich klocków. On uwielbia się bawić klockami, a takich jeszcze nie ma. Na pewno sklep z zabawkami daje wiele możliwości. Ja jednak zawsze kupuję zabawki dla dzieci z jakimś kreatywnym myśleniem i te klocki to mają w sobie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niezależnie od tego ile dzieci bawi się klockami czy innymi zabawkami powinniśmy po każdej zabawie je dezynfekować. Są na rynku dostępne specjalne spraye do zabawek dla dzieci, które są przy tym organiczne. Jednym z nich jest spray Bentley. Dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger