12:18

Ubranie na złamanie - czyli super rozwiązanie

      Złamanie ręki w 3 dzień urlopu, gips pod pachę, gorąco... znacie coś takiego ?
Bo ja tak. Choć bardziej tyczy się to mojego dziecka które padło ofiarą nieszczęśliwego zjazdu ze zjeżdżalni i złamało obie kości przedramienia.

Szczęście w nieszczęściu że było to za granicą - bo w przeciwieństwie to polskiej służby zdrowia która niezbyt interesuje się pacjentem hiszpański NFZ to po prostu bajka.
Wszystko szybko, sprawnie i dokładnie a dla podtrzymania gipsu super temblak zamiast kawałka bandaża.

5 tygodniu później gips ściągnięty w Polsce (oczywiście nie obyło się bez problemów ale nie o tym miał być ten wpis). 4 tygodnie później ściągnięty stabilizator. Ręka wygojona wygląda jak nowa :D
I tu moja historia mogłaby się skończyć.


Niestety wydarzenia lubią się powtarzać - 4 dni później moje dziecko drugi raz łamie tą samą rękę w tym samym miejscu.... na SOR-ze zakładają ciężką szynę i montują tradycyjnie "sznurek" dla komfortu :/

Niestety temblak z poprzedniego złamania trochę się zużył i nie nadaje się już do użytku.
I co w takim wypadku zrobić by zapewnić prawdziwy komfort naszemu dziecku ? W sklepach medycznych brak dziecięcych ochraniaczy (w sensie takich kolorowych a nie czarnych lub granatowych) więc jedynym miejscem gdzie można coś takiego odnaleźć wydaje się być internet.

I tak się też stało. Trafiłam na wspaniały i świetnie wyposażony sklep o wymownej nazwie Ubranie Na Złamanie.


To istny raj dla osób szukających ochraniaczy na gips zarówno na ręce jak i nogi. Poza tym w sklepie można zakupić także torby oraz specjalnie zaprojektowane ubranie przydatne podczas rehabilitacji złamań. Można skorzystać z dostępnych rozmiarów a także zamówić ochraniacz na "wymiar".


Taki ochraniacz nie tylko zapewnia wygodę i utrzymuje gips w czystości ale przede wszystkim super wygląda.
Linia odzieżowa z wszytymi np w rękaw zamkami pozwala czuć się wygodnie i komfortowo na co dzień a do tego nie musimy niszczyć swoich dotychczasowych ubrań przez nacinacie itp.

W skrócie jeśli złamałeś rękę lub nogę to ten sklep jest dla ciebie :)

Co będę dużo mówić - wystarczy spojrzeć na Huberta który w swoim ochraniaczu z Minionkami prezentuje się cudnie :D


Oczywiście nikomu nie życzymy złamań, zwichnięć i jakikolwiek uszkodzeń ale gdyby przyszło Wam kiedyś szukać temblaka który jest wygodny, świetnie uszyty, trwały i czadersko wygląda to z czystym sumieniem polecam wam stronę UBRANIE NA ZŁAMANIE !!

Zerknijcie tam koniecznie.


3 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł z takim ubrankiem. To mogłoby moze być też dobre do stosowaniu po tego typu https://cmp.med.pl/zakres-uslug/konsultacje-lekarskie/chirurgia/ zabiegach chirurgicznych gdzie wymagane jest usztywnienie kończyny. Co wy o tym sądzicie?

    OdpowiedzUsuń
  2. No widzisz, jednak to jest super sposób na to, żeby ukryć złamanie, ale żeby też żeby wyglądać dobrze. Szkoda, że w takich sklepach https://moodo.pl/ nie rozpowszechnił się ten trend. Mi się podoba i fajna to sprawa. Choć złamania nikomu nie życzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. O jaka ciekawa opcja! Koniecznie muszę zerknąć, ponieważ niestety mój dziadek boryka się ze złamaniem i zawsze jest problem, aby go ubrać. Na razie też czeka nas wizyta w takim miejscu, jak medyczny sklep , ale z racji tego, że w okolicach nie ma takich sklepów, to skorzystam sobie z oferty online. W takich miejscach również można znaleźć mnóstwo rzeczy i wszystko zostanie dostarczone prosto do domu. Wydaje mi się, że to w sumie nawet wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie w dzisiejszych czasach.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger