23:36

Startujemy !! Słodki Punkt w naszym mieście :)

Nareszcie dzieje się coś u nas, w naszym niezbyt dużym mieście. Coś związane z cukrzycą, edukacją w tym temacie i różnego rodzaju warsztatami.
Zostałyśmy z Karinką zaproszone na pierwsze spotkanie Tarnowskiego Koła Diabetyków - Słodki Punkt.
Koło to będzie miało swoją siedzibę w Klubie Seniora w Tarnowie przy ul. Pułaskiego 95 (jeśli ktoś się orientuje to budynek CenterMed).

Pierwsze warsztaty już w najbliższy wtorek 17.02.2015 o godzinie 17-ej.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Słodkiego Punktu
My na pewno będziemy. Obie uważamy że jest to świetny pomysł. Nareszcie ktoś pomyślał o tym by pokazać innym czym tak naprawdę jest cukrzyca i jak z nią żyć.
Osobiście uważam że duży nacisk należy położyć na edukację - przede wszystkim w przedszkolach i szkołach by nasze dzieci nie były dyskryminowane już na starcie.
Niestety wiedza pedagogów czy personelu szkolnego o cukrzycy jest praktycznie zerowa.
Sama usłyszałam że dziecko jak najbardziej zostanie do szkoły przyjęte ale pod warunkiem że któreś z rodziców lub opiekunów będzie obecne najlepiej na korytarzu placówki przez cały czas gdy dziecko tam przebywa. Dlatego by uniknąć tego typu odpowiedzi należy wyjść do pedagogów ze szkoleniami, warsztatami i różnymi rodzaju pogadankami na temat cukrzycy.
Należy dać im szansę na naukę :) Skoro mają uczyć nasze dzieci to niech sami też się czegoś nauczą ;)

Obiecujemy prężnie działać w naszym Kole i oby więcej takich przedsięwzięć :D

p.s Matka nawet wywiadu udzieliła a co :D:D ale stres był mega :P
A Karinka chcąc pokazać wszystkim jak super sobie radzi z mierzeniem cukru pokazała mega wysoki poziom (wynik po zjedzeniu dwóch pączków :P) i poczęstunek (swoją drogą ufundowany przez firmę Bayer - dziękujemy) spakowała do domu i zjadła na kolacje :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger