22:15

Nasze słodkie Fotokwiatki

Jak co roku z w styczniu obchodzimy bardzo wyjątkowy dla nas wszystkich dzień (a nawet dwa dni) - mowa oczywiście o Dniu Babciu i Dniu Dziadka.
W ubiegłym roku niestety pożegnaliśmy Ukochanego Dziadka a kilka dni później też Cudownego Pradziadka naszych dzieciaków :( Oczywiście o Nich nie zapominamy i jutro wybieramy się wszyscy na cmentarz by tam złożyć Im życzenia.
Karinka gdy tylko opanowała sztukę trzymania kredki, pisaka itp sama chcę przygotowywać drobne upominki. Hubert póki co się przygląda ;)
W ubiegłym roku poszliśmy trochę na łatwiznę i zamówiliśmy super kalendarza :) Oczywiście trzeba było je zaprojektować i w tym także Karinka nieźle sobie radziła.
W tym roku wymyśliliśmy coś zupełnie innego :) Przeglądając internet trafiłam na doniczki z z odbitymi dłońmi dzieci a środku znajdowała się ziemia i do tego dołączone nasiona kwiatków.
W sumie mieliśmy iść w tym kierunku ale stwierdziłam że nasze dzieci to takie słodkie kwiatuszki i czemu tego nie wykorzystać.
Tak narodził się pomysł który chcę Wam zaprezentować.

Do przygotowania fotokwiatuszków w doniczkach potrzebujemy:
- doniczka + podstawka ( ilość zależy od tego dla ilu osób mamy wykonać nasz gadżet) 2zł/ komplet
- gąbka florystyczna którą można zalać wodą (dzięki temu doniczka w przypadku gdy wybierzecie plastikową będzie bardziej stabilna) gąbkę można dostać w kwiaciarni lub w hurtowni florystycznej 2,5zł/szt jedna wystarcza na dwie doniczki
- patyczki do szaszłyków (ilość zależy od tego ile chcemy zrobić fotokwiatków) 1,5zł/50szt
- papier kolorowy (na ok. 50 fotokwiatków potrzebujemy 1zestaw A4) 0,90zł
- taśma klejąca 0,45zł
- farba akrylowa lub plakatowa do robienia odcisków na doniczce (z racji zamiłowań Karinki do malarstwa mamy duży zapas akryli i pędzli w domu :)
- klej 1,2zł
- mech do zamaskowania gąbki (u nas rośnie w ogrodzie ) ale spokojnie możecie kupić go w kwiaciarni lub w inny sposób przykryć gąbkę
- zdjęcia - i tu najlepiej użyć programu GIMP w którym możecie ze zdjęć wyciąć koła a potem wszystko wydrukować lub wywołać

Teraz zaczyna się zabawa.
Najpierw najlepiej powycinać zdjęcia i kwiatki z papieru kolorowego. Teraz zdjęcia  przyklejamy do kwiatków a następnie za pomocą taśmy przymocowujemy patyczek.
W doniczce umieszczamy gąbkę i nasączamy ją wodą - wystarczy ok. 1-1,5szkl.
Malujemy dzieciakom rączki i odbijamy na doniczce. Dajemy im też możliwość by namalowały coś od siebie - w razie czego pomagamy :)
No a teraz umieszczamy nasze fotokwiatuszki w doniczce. Zakrywamy mchem lub np kamyczkami gąbkę i gotowe :)

Dziś jedna z doniczek powędrowała do Babci Jasi - wszyscy byli zachwyceni i z pewnością taki prezent znajdzie honorowe miejsce w domu :)
Bo wiadomo - żywe kwiaty są piękne ale tylko na chwilę - a takie fotokwiatki to pamiątka na wiele wiele lat :)


1 komentarz:

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger