13:32

Suplementy dietyw cukrzycy - część 3 - Cynamon Extract

Cynamon jest starożytną przyprawdą, która od tysięcy lat używana jest do przyprawiania dań i napojów. Pozyskiwany jest z kory drzew wiecznie zielonych występujacych w Azji. Cynamon zawiera przede wszystkim olejki eteryczne i flawonoidy.

Oprócz zastosowania cynamonu w gastronomii współczesna nauka zaczyna odkrywać oraz dokumentować wyjatkowe właściwości cynamonu na nasze zdrowie. Obecnie przisuje się mu dobroczynny wplyw na trawienie, poziom lipidów i cukru we krwi.
Pominiemy może  opis tego w jaki sposob cynamon oddziałowuje na trawienie i przejdziemy odrazu do sedna sprawy czyli wpływu tej starożytnej przyprawy na poziom cukrów.
Wedlug badań związki zawarte w cynamonie nie tylko pobudzają receptory insuliny, ale również hamują enzym ktory je inaktywuje. W ten sposób znacznie zwiększa zdolność wykorzystania glukozy przez komórki.
Mówiąc prosciej cynamon może naśladować insuline, pobudzać receptory insuliny a także pobudzać enzymy które inatakują te receptory.
Reasumując cynamon ogólnie poprawia wykorzystanie glukozy w komórkach oraz szczególnie pomaga w przypadku osób z odpornością na insulinę oraz obniżoną produkcją insuliny.
Cynamon ma działanie hipoglikemiczne dlatego stosowanie przez diabetyków powinno być skonsultowane przez lekarza prowadzacego.
Dzięki cynamonowi myśle ze w naszym przypadku udało się zmniejszyć zapotrzebowanie u Kariny na insulinę i ilość jednostek na dobe w jej przypadku nieprzekracza 10j.
Tak jak pisałam wcześniej stosujemy też chrom który w połączeniu z cynamonem pomaga insulinie eliminować glukoze we krwi.
Cynamon wplywa takze na obniżenie cholesterolu a takze korzystnie wplywa na plytki krwi.
Oczywiście cynamon który otrzymuje Karina to nie taki z torebki ktory mozna kupić w każdym sklepie - pozatym próba zjedzenia cynamonu z łyżeczki zazwyczaj kończy się tragicznie - wystarczy poszukać w internecie filmiki z wyczynami śmiałków jedzacych na "sucho" cynamon.

Karinka otrzymuje cynamon (jak i inne suplementy) w formie kapsułek gdzie 1 kapsułka zawiera 250g ekstraktu z cynamonu (kora).

Oj się rozpisaliśmy - może komuś sie przydadzą te informacje.  W razie pytań służymy radą :)
A teraz uciekamy na obiadek.
Milego popołudnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger