22:06

OmniPod nam się marzy.

Od czasu gdy u Kariny zdiagnozowano cukrzyce cały czas staram się czytać na ten temat i się dokształcać. Chyba najbardziej przydatne są blogi i fora - wypowoadają się tam osoby które na codzień zmagają się z tą chorobą.
Przeglądając tak jeden z blogów natrafiłam na post na temat pomp insulinowych używanych przez cukrzyków spoza granic Polski.
Wpadło mi w oko jedno urzadzenie - nazywa się OmniPod. Jest to pompa "bezprzewodowa" tzn nie potrzba do niej drenu i wklucia.
Wkłuciem jest mały Pod który przykleja się na skórze brzucha, ud lub ramion i steruje sie nim małym urzadzeniem ktore przypomina telefon komórkowy.
Urządzenie to jest jednocześnie glukometrem do którego potrzebujemy tylko paseczki. Pod napęlnia sie insuliną i wymienia co 3 dni.
Gdyby w naszym przypadku chodziło o taką pompe mysle że raczej byśmy się nad tym nie zastanawiali. Niestety mimo że OmniPod istnieje już na rynku zagranicznym blisko 10 lat w Polsce jest nadal niedostępny :( a cukiereczki muszą radzić sobie z pompami drenowymi :( To przykre bardzo :(
Pompe można zakupić np w Niemczech ale tylko gdy ma się tam kogoś zameldowanego i ten ktoś kupi tą pompe na siebie - koszt to ok 500euro - wujek Kariny mieszka na stale w Niemczech wiec myśle że bylb w stanie nam ją załatwić. Niestety koszt Podow na ok 3 miesiace to prawie 1000euro :( Niestety na polskie zarobki są to spore pieniadze .


Póki co zostaje nam marzyć że kiedyś OmniPod pojawi sie w Polsce a wtedy napweno z niego skorzystamy. Jak narazie zostajemy przy penach.

Milej nocki życzymy i zmykamy spać.

O OmniPodzie dowiedzieliśmy się z bloga http://never-lemme-go.blogspot.com/2014/02/pompy-sodkich-zza-granicy-insta-przeglad.html
Bardzo dziekujemy za fajne o ciekawe artykuly i polecamy innym :)

14 komentarzy:

 1. mnie marzy się dla mojego 5-latka pompa solo :) również niedostępna w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola bądźmy dobrej myśli - może już niedługo pompy i peny nie będą potrzebne naszym dzieciakom - oby tych badań nad sztuczną trzustką nie zakłóciły koncerny farmaceutyczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nam też się coś takiego marzy. Mąż jest sportowcem i zna już wszystkich sportowców - cukrzyków więc co jakiś czas znajduje jakich to fantastycznych pomp oni używają. Niestety wszystko niedostępne w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprzedaje pompe OmniPod wiecej na stronie www.olx.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. www.pompy-pomorze.pl - znacie? Podobno mają doskonałem pompy głębinowe. Ktoś może dokonał tam zakupu? Ponoć mają świetne pompy głębinowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Pompy głębinowe/hydroforowe oraz inne akcesoria do studni można znaleźć na https://www.dostudni.pl/sklep,5,hydro-vacuum-grudziadz.html. Dobrej jakości pompa powinna odznaczać się przede wszystkim dużą wytrzymałością. Takie pompy z reguły posiadają solidną, żeliwną konstrukcję, która jest połączona z silnikiem.

   Usuń
 7. Sprzedam pompę insulinową OmniPod "NOWA" , pompy na bierząco dostępne w sprzedaży Polska woj.warminsko-mazurskie Tel.534403379

  OdpowiedzUsuń
 8. Pompy głębinowe na ogródek? Wybrałem Delta Pomorze.

  OdpowiedzUsuń
 9. No u nas niestety babcia choruje na cukrzycę i też musi być pod stałą opieką. Zastanawiamy się nad takim miejscem, jak https://www.magdalenka.org/lokalizacja-pod-wroclawiem/ , w którym możecie umieścić starszą osobę, która potrzebuje opieki i dużej uwagi. Niestety w obecnych czasach wiele osób jest zapracowanych, a to sprawia, że niestety nie ma czasu na to, aby zajmować się na odpowiednim poziomie bliskimi osobami. Należy też pamiętać o tym, że w takich Domach Seniora jest opieka 24h/7 i do tego profesjonalna opieka. Chyba będzie lepiej starszej osobie, jeśli będzie z innymi osobami, a nie cały dzień sama.

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz kosztuje ona III generacja 1000 (usa)-1400 PL złotych, plus pody po 140 zł.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama Cukiereczki , Blogger